Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

17 kwietnia 2022

1. Dziś z całą wspólnotą Kościoła Chrystusowego przeżywamy najważniejsze święto religii chrześcijańskiejUroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 15,00. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. W środę przed Mszą św. wieczorną Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (nie ma postu).
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego.
  6. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00, z wyjątkiem wtorku o godz. 7.00, a w niedzielę i święta o godz. 8.00, 11.00 i 15.00.
  7. Kancelaria parafialna czynna w środę po Mszy św.
  8. Dziękuję za udział w Triduum Paschalnym, za wspólną modlitwę, adorację, za zorganizowanie procesji rezurekcyjnej, naszej Kapeli Góralskiej, Związkowi Podhalan, Różom Różańcowym, Kole Gospodyń, Strażakom, ministrantom, lektorom, panu organiście, kobietom niosącym feretrony i całej naszej Wspólnocie Parafialnej za upiększenie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg zapłać.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i ofiary złożone na kwiaty.
  10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej „Niedziela”.

Niech słowa „Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał” – będą dla nas mocą, aby tej radości nie zatrzymywać tylko dla siebie. Podzielmy się nią z bliźnimi, krewnymi, z cierpiącymi, a zwłaszcza z tymi, których serca nie są tak radosne jak nasze. Niech ta radość ze zmartwychwstania stanie się udziałem wszystkich ludzi żyjących wokół nas. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały błogosławi na każdy dzień naszego życia.

Szczęść Boże.

» Archiwum | Pobierz jako PDF