XIX Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2020

XIX Niedziela Zwykła
/09.08.2020r/.

1.   Na górze Tabor dokonało się Przemienienie Chrystusa. Doświadczyli tego trzej wybrani Apostołowie: Piotr, Jakub i Jan. Przekazali nam swoje doświadczenie przemiany. Dzięki ich świadectwu my też uczestniczymy na sposób duchowy w tej tajemnicy.

2.  Dziś przeżywamy odpust parafialny z okazji przypadającego święta Przemienienia Pańskiego, a także jubileusz naszego rodaka ks. Józefa Bafii, który świętuje 40 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Chcemy dziękować Bogu za dar jego życia, powołania i dotychczasową posługę Ludowi Bożemu.

3. Msze św. w tygodniu o godz. 17.00, z wyjątkiem wtorku o godz. 7.00, a w niedzielę i święta o godz. 8.00, 11.00 i 15.00.

4.  W środę przed Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Bóg zapłać za wystrój i sprzątanie kościoła, za przystrojenie kwiatami pani Beacie Pawlikowskiej, a szczególnie tym, którzy przyczynili się do upiększenia dzisiejszej uroczystości parafialnej: naszemu rodakowi ks. Józefowi, Związkowi Podhalan, Różom Różańcowym, kapeli góralskiej, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, kobietom niosącym feretrony, sztandary, mężczyznom niosącym baldachim, dzieciom i młodzieży, ministrantom i lektorom, panu organiście, strażakom oraz wszystkim Parafianom i Gościom zebranym w naszej świątyni na wspólnej modlitwie.

6.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej „Niedziela”.

7.  W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

• w czwartek – święto NMP Kalwaryjskiej
  • w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,
    prezbitera i męczennika
  • w sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP
    /Msze św. jak w niedzielę i święta o godz. 8.00, 11.00 i 15.00,
    z błogosławieństwem ziół i kwiatów/

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Bierzmowani 2021